MiloShrek

Odporný zlobr MiloShrek žije ve svém močále na Vysočině nerušený a klidný život. Z jeho poklidu ho vyruší setkání s užvaněnou hyenou Hyenou, která ho navštěvuje za účelem získání interview. MiloShrek s ní vyráží dveře a v té chvíli udiveně zjišťuje, že zatímco hovořil s Hyenou, přistěhovalo se do jeho bažiny všech 10 292 933 obyvatel Hezké republiky včetně šéfky statistického úřadu Marie Bohaté. Důvod je jasný - nový vládce republiky - ekologický aktivista lord Kužvaard, zvaný Zelený, odstavil reaktor Temelína a nutí obyvatelstvo vrátit se k používání otevřeného ohně. MiloShrekova plyny pohá něná elektrárna je posledním zdrojem proudu.

MiloShrekovi tedy nezbývá než se vydat za Kužvaardem a promluvit si s ním pěkně od plic. Neodbytná hyena Hyena je mu stále v patách...

Vychladlý Temelín se změnil v Kužvaardův hrad a jeho věže zahalila noc. MiloShrek bloudí Temelínem a marně hledá Kužvaardovu kancelář. Místo toho nachází ve věži A1 uvězněnou princeznu Danu. Na první pohled se do ní zamiluje a přes Hyenino varování Danu impulzívně znásilní. Vyčerpán usne.

Ale ráno bývá hroznější večera a probudivší se MiloShrek odhalí princeznino malé tajemství: kráska se každé ráno mění v monstrum: v ředitelku Úřadu pro jadernou bezpečnost inženýrku Danu Bradovou. Ta navíc není v Temelíně vězněna, jak se MiloShrek domníval, ale je jeho strážkyní. Bradová totiž po Kužvaardově nástupu k moci opustila atomovou lobby a stala se přívrženkyní Zelených. ăTeprve teď je Temelín bezpečný!Ň křičí na obra se šíleným smíchem a zavírá ho do vyhaslého reaktoru.

Naštěstí zasahuje věrná hyena Hyena a potají vypouští MiloShreka z těsné kobky. Rozzuřený MiloShrek se rozhoduje použít svoji tajnou zbraň. S výkřikem "Mám Grégra a nebojím se ho použít!" spouští štěpnou reakci. Kužvaard s Danou Bradovou prchají před zlobou zlobra do hloubi amazonského pralesa, obyvatelé Hezké republiky tančí kolem milionů oživených televizních obrazovek a MiloShrek s Hyenou se mohou v klidu vrátit do své oblíbené bažiny. Zdálo by se, že je vše v pořádku.

O mnoho měsíců později nový šaman indiánského kmene Naua oslavuje narození svého syna. Členové kmene považují jeho barvu kůže za zázrak a dítě mají za boha. Ovšem jeho otec, nám dobře známý lord Kužvaard, nemá žádné podezření, že jeho syn je také zelený. A je si jist, že dokáže velké věci.