Novátor

Generál prochází vinicí. Jeho prsty maně probírají ostré listy a laskají hrozny. V dáli vidíme jeho šťastnou rodinu - černovlasou manželku a dva milující syny. (titulky) Je po bitvě. Zdecimované zbytky redaktorů ČT se rozprchly po kraji, smrtící zápalné střely telenovel dohasínají v podrostu. Už není kam dál jít, není zač bojovat. Generál Vladimír Železný odpočívá ve svém stanu a těší se na setkání s rodinou, která na něj čeká v útulném domečku kdesi ve Francii. Během nočního rozhovoru s vládcem kraje, Klausem Velikým, však dostává Železný nečekanou nabídku: Klaus je už unaven a chce zbytek svého života odpočívat na Hradě.

"Chci, aby mým následníkem byl někdo, kdo je stejný jako já!" končí svou řeč vřele Klaus a Vladimíra objímá. Ani jeden z nich však netuší, že je zpoza zástěny vyslechl Klausův syn Ivan, který do té doby počítal se svým nástupnictvím. A pochopí, že mu zbývá jediné - zbavit se nepohodlného generála.

Na Vladimíra začíná neštěstí pršet ze všech stran - jeho původní dodavatel munice si najme si holandské a americké žoldnéře, které ze zálohy následují čeští výběrčí daní. Generál Železný se sice chrabře brání, ale proti takové přesile nemá šanci. Jeho věrná armáda stojí při něm, avšak smí jenom přihlížet a jednou týdně mu zavolat. Tlak se stupňuje - generál se dozví, že jeho nepřátelé cosi chystají ve Francii. Žene se tam, jak nejrychleji dovede, uštve tři Audi A8, ale přijede pozdě: rodinné sídlo vypáleno, vinice zničena a nejstarší syn znásilněn. Vladimír, vysílený ztrátou Kupkových obrazů, ztrácí vědomí.

Po probuzení zjišťuje, že ho zajali zaměstnanci francouzské veřejnoprávní televize TV 5 a nutí ho sestavovat vyvážený a veřejnoprávní program. Už se smíří se svým postavením, když během rutinního zpracování agenturní zprávy náhle pochopí, že za jeho neštěstím stojí jediný muž - Ivan Delší, současný imperátor, který ve svých pravidelných pořadech "Volejte imperátorovi" ohlupuje národ. Vladimír se ho rozhodne zničit na jeho vlastním kolbišti, v aréně diskusního pořadu Kotel.

Za pomoci svých přátel - núbijského válečníka Raye Korantenga a zabijácké dvojice sourozenců Gondíkových - se rychle dostane do Prahy a v přímém telefonátu do "Volejte imperátorovi" vyzve Ivana Delšího na souboj v aréně diskusního pořadu Kotel. Boj skončí smrtí obou, svoboda vítězí. Imperátorova rodná sestra Kateřina Dostálová sejde do arény a pronese emotivní řeč: "Stojí Nova za život jednoho dobrého muže? Kdysi jsme tomu věřili, dejte nám novou naději. Byl to člen planety Nova, vzdejte mu čest. Kdo mi ho pomůže odnést? Skončila éra teroru, přichází svoboda."

Mrtvého hrdinu odnášejí, přichází Cyril Svoboda. V poslední scéně Ray pohřbívá do písku před arénou psa Nováka. "Znovu se sejdeme, ale teď ještě ne... Ještě ne." (Závěrečné titulky.)