Ve stínu upíra II

(Titulek: Strakova akademie, 9. 12. 1999) Na zasedání vlády přichází nezvykle pobledlý premiér Zeman. Na krku má náplast, což vyvolává potutelné úsměvy pozorných sekretářek. Vášnivý vztah mezi Zemanem a jeho mladou ženou je oblíbeným námětem místních klípků. Větší pozornost však přitahuje neznámý muž ve tmavém plášti, který předsedu vlády následuje. Jeho vysoká, temná postava se pohybuje nezvučnými kroky, z ostře řezané úzké tváře září uhrančivé oči. "Kdo to jde se Zemanem?" šeptá jedna sekretářka druhé, která se odvrácená doličuje v zrcátku. "Nikoho jsem neviděla..." zní zmatená odpověď.

O pár minut později v jednací místnosti pochopil stávající ministr zdravotnictví doktor Ivan David (za svobodna známý jako I. Van Helsing), že dohrál. Jeho věčný nepřítel, transylvánský velmož Dragomil Fičar, získal moc nad Milošem Zemanem a dosáhl Davidova odvolání z funkce. O pár dní později je podivný hrabě - už jako Bohumil Fišer - jmenován ministrem zdravotnictví nic netušící země. Nad Prahou se stmívá. Nový ministr přichází do úřadu, za ním se čtyři stěhováci prohýbají pod velkou černou bednou. "Spisy," usmívá se nedbale ministr a okamžitě písemně propouští MUDr. Ladislava Česneka, Davidova osobního dentistu.

(Titulek: O rok později) České nemocnice se potýkají s nedostatkem krve a ministr Fišer stojí v čele boje za získání větších zásob krevních konzerv. Dokonce se sám ujímá převozu krve a jeho černá sanitka s černým majáčkem je denním hostem každé transfúzní stanice. Lékaři jeho aktivitu vítají a argumenty Ivana Davida odsuzují jako pomluvy. Když temný démon Fišer zjistí, že se Davidovi podařilo přesvědčit stranickou kolegyni Petru Buzkovou, aby byly státní zásoby krve podrobeny forensnímu auditu, okamžitě političku nechá zlikvidovat v tajné "Operaci Hemoglobin". Její bezduché tělo je objeveno u Davida doma a upírobijce je uvězněn ve věznici Mírov.

Temný stín triumfuje. Během několika týdnů jsou upíři ze všech členů vlády. Začíná pomalé vysávání celé země...


Temný pán přichází...